A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a GAIA Oktató Kft. (továbbiakban: Szolgáltató), és a Szolgáltató által a www.gaiaoktatasikozpont.hu weboldalon keresztül nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokat igénybe vevő Ügyfél (a továbbiakban: Ügyfél) jogait és kötelezettségeit tartalmazza. (Szolgáltató és Ügyfél a továbbiakban együttesen: Felek). Az ÁSZF minden jogügyletre és szolgáltatásra vonatkozik, amely a www.gaiaoktatasikozpont.hu weboldalon (a továbbiakban: Weboldal) keresztül történik. Amennyiben vásárolni szeretne a Weboldalon található elektronikus áruházban (a továbbiakban: GAIA Webáruház), akkor kérjük, hogy szíveskedjen figyelmesen elolvasni az ÁSZF rendelkezéseit, és kizárólag abban az esetben vegye igénybe a szolgáltatásainkat, amennyiben az ÁSZF minden pontjával egyetért, és azokat kötelező érvényűnek tekinti magára nézve. A Szolgáltató, mint a GAIA Webáruház üzemeltetője fenntartja jogát a jelen ÁSZF egyoldalú módosítására. A módosítás ugyanakkor a módosítás időpontja előtt már létrejött szerződésekre nem vonatkozik.
AZ ÁSZF FONTOSABB ALAPFOGALMAI
Szolgáltató: a GAIA Oktató Kft., mely cég a Weboldalon keresztül a GAIA Webáruházban termékeket és/vagy szolgáltatásokat kínál eladásra az Ügyfelek részére.
Szolgáltató adatai:
Név: | GAIA Oktató Kft. |
Székhely: | 1034 Budapest, Zápor utca 11/B III. em. 2. ajtó |
Cégjegyzékszám: | 01-09-415195 |
Adószám: | 32268452-1-41 |
Bankszámlaszám: | 11702043-21465071 OTP BANK |
Ügyvezető: | Gaálné Tölgyesi Lívia |
GAIA Webáruház igazgató: | Gaál Nikolett Tímea |
E-mail cím: | hello@gaiaoktatasikozpont.hu |
Telefonszám: | 06-70-466-7681 |
Honlap: | www.gaiaoktatasikozpont.hu |
Ügyfél: az a természetes személy, vagy jogi személy (gazdasági társaság, stb.), aki/amely a GAIA Webáruházban a saját fiókon keresztül megrendelést adott le.
Saját fiók: az Ügyfél a Weboldalon regisztráció útján saját fiókot hozhat létre, neve, e-mail címe és jelszava megadásával. A saját fiók menüpontokba szedve tartalmazza az Ügyfél által a regisztráció során, valamint a megrendelései leadásakor megadott adatokat, információkat, valamint a megrendeléshez kapcsolódó releváns dokumentumokat (számla, stb.). Az Ügyfél a regisztráció során és a megrendelése leadásakor köteles valós adatokat megadni. Felelős azért, hogy az általa megadott adatok megfelelnek a valóságnak, illetve a teljesség és az időszerűség követelményének. Amennyiben a Szolgáltató tudomására jut, hogy az Ügyfél által megadott adatok köre nem valós elemeket is tartalmaz, jogosult az Ügyfél saját fiókjához való hozzáférését korlátozni, illetve őt a GAIA Webáruházban történő vásárlásból kizárni.
Kosár: az Ügyfél saját fiókjának az a része, ahova az Ügyfél elhelyezheti azokat a termékeket és/vagy szolgáltatásokat, amelyeket meg kíván vásárolni.
Megrendelés: az Ügyfél a GAIA Webáruházban található egy, vagy több általa kiválasztott termék és/vagy szolgáltatás vonatkozásában vételi ajánlatot tesz a Szolgáltatónak, amelyet a Szolgáltató e-mail útján küldött visszaigazolásban elfogad, vagy elutasít.
Hírlevél: a Szolgáltató által a hírlevél-szolgáltatásra feliratkozott Ügyfeleknek időszakosan, elektronikus úton (e-mail, SMS) küldött kereskedelmi üzenet, amely a GAIA Webáruházat érintő változásokról, újdonságokról, kedvezményekről nyújt információkat, illetve az ÁSZF lényeges módosításairól tájékoztat.
1 ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK, A FELEK KÖZÖTTI SZERZŐDÉS LÉTREJÖTTE
1.1 A jelen ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan elektronikus kereskedelmi szolgáltatásra, amely a Weboldalon található GAIA Webáruházon keresztül történik. Továbbá jelen ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan kereskedelmi ügyletre, amely jelen szerződésben meghatározott Felek között jön létre. A GAIA Webáruházban történő vásárlást az alábbi jogszabályok szabályozzák:
– A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.),
– Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (Elkertv.),
– A Felhasználó és a Szolgáltató közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
– A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény (Fgy. tv.)
1.2 A GAIA Webáruházban történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges, a jelen ÁSZF-ben meghatározott módon.
1.3 A GAIA Webáruházban történő vásárlás regisztrációhoz (majd belépéshez) kötött, melyre az ÁSZF-ben rögzítetteknek megfelelően bárki jogosult.
1.4 A megrendelés leadását követően a szerződés, annak teljesítéséig szabadon és következmények nélkül módosítható, illetve lemondható. Erre elektronikus levélben (hello@gaiaoktatasikozpont.hu) van lehetőség. A Felek között az áru megvásárlásával magyar nyelven létrejött szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül, a Szolgáltató azt iktatja, és annak létrejöttét követő 5 évig megőrzi, utólag hozzáférhető.
1.5 A szerződés nyelve magyar.
1.6 A Szolgáltató semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.
1.7 A Szolgáltató ügyfélszolgálatának adatai:
Ügyfélszolgálati iroda helye: 1034 Budapest, Zápor utca 11/B III. em. 2. ajtó.
Az ügyfélszolgálat címén személyes ügyfélfogadásra nincs lehetőség. Az Ügyfél kizárólag e-mailben, postai levél útján, vagy telefonon tudja felvenni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Postacím: 1034 Budapest, Zápor utca 11/B III. em. 2. ajtó.
Telefon: 06-70-466-7681
E-mail cím: hello@gaiaoktatasikozpont.hu
1.8 A Tárhelyszolgáltató adatai:
Tárhelyszolgáltató neve: NetMasters Kft.
Tárhelyszolgáltató székhelye: 1105 Budapest, Cserkesz u. 32.
Tárhelyszolgáltató e-mail címe: szia@netmasters.hu
2 REGISZTRÁCIÓ ÉS A REGISZTRÁCIÓ TÖRLÉSE
2.1 A regisztrációra a főoldalon található Regisztráció menüpont alatt, az ott található adatlap kitöltésével kerülhet sor, melyen az Ügyfélnek a vásárláshoz szükséges adatait kell megadni (vezetéknév, keresztnév, e-mail cím, irányítószám, város, ország, utca-házszám, emelet-lépcsőház, telefonszám [cég esetén cégnév és adószám]). Az Ügyfél a regisztráció során és a megrendelése leadásakor köteles valós adatokat megadni. Felelős azért, hogy az általa megadott adatok megfeleljenek a valóságnak, illetve a teljesség és az időszerűség követelményének. A regisztrációs folyamat megindításához az Ügyfélnek az e-mail címét és egy általa választott biztonságos jelszót kell megadnia, majd a regisztráció azzal fejeződik be, hogy a Szolgáltató által kiküldött érvényesítésére szolgáló e-mail aktiváló linkjére az Ügyfél rákattint. Az Ügyfél köteles az általa megadott jelszót bizalmasan kezelni. Az Ügyfél a Weboldalon történő regisztrációjával kijelenti, hogy jelen ÁSZF, és a Weboldalon közzétett Adatvédelmi nyilatkozat feltételeit megismerte és elfogadja, az Adatvédelmi nyilatkozatban foglalt adatkezelésekhez hozzájárul.
2.2 A Szolgáltatót az Ügyfél által tévesen és/vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért felelősség nem terheli. A Szolgáltatót nem terheli felelősség az abból adódó károkért sem, ha az Ügyfél a jelszavát elfelejti, vagy az illetéktelenek számára bármely – nem a Szolgáltatónak felróható – okból hozzáférhetővé válik. A felhasználói hozzáférési adatok (így különösen a jelszó) titokban tartásáért kizárólag az Ügyfél a felelős. Amennyiben az Ügyfél tudomást szerez arról, hogy a regisztráció során megadott jelszavához jogosulatlan harmadik személy hozzájuthatott, köteles haladéktalanul megváltoztatni jelszavát, ha pedig feltételezhető, hogy a harmadik személy a jelszó használatával bármilyen módon visszaél, köteles egyidejűleg értesíteni a Szolgáltatót.
2.3 A Szolgáltató minden regisztrációt egy önálló személyként kezel (saját fiók). A korábban rögzített adatok megváltoztatására bejelentkezés után, a saját fiókban van lehetőség az „Adataim” linkre kattintást követően. A Szolgáltatót a regisztrált adatok Ügyfél által történő megváltoztatásából eredő kárért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.
2.4 Az Ügyfél jogosult a regisztrációját bármikor törölni az ügyfélszolgálatnak küldött e-mail üzenettel. Az üzenet megérkezését követően a Szolgáltató köteles haladéktalanul gondoskodni a regisztráció törléséről. Az Ügyfél felhasználói adatai a törlést követően azonnal eltávolításra kerülnek a rendszerből. Ez azonban az adójogi jogszabályi előírások miatt nem érinti a már leadott rendelésekhez kapcsolódó adatok és dokumentumok törlését.
3 MEGRENDELÉS
3.1 A megjelenített letölthető digitális termékek kizárólag a GAIA Webáruházon keresztül, online rendelhetőek meg. A megvásárolható digitális termékek lényeges tulajdonságait, jellemzőit a digitális termékek információs oldaláról lehet megismerni. Ha a vásárlás előtt a letölthető digitális termékkel kapcsolatban valamilyen kérdése merülne fel az Ügyfélnek, az ügyfélszolgálatunk készséggel áll a rendelkezésére. Amennyiben a GAIA Webáruházban található bármely letölthető digitális termék minőségével, alapvető tulajdonságával, használatával, használhatóságával kapcsolatban a Weboldalon közölteknél több információra van szüksége, kérjük, forduljon ügyfélszolgálatunkhoz, melynek adatait, elérhetőségét az 1.7 pontban találja.
3.2 A termékek vételára magyar forintban (Ft) kerül feltüntetésre. A vételár mindig a kiválasztott letölthető digitális termék mellett feltüntetett összeg, amely az általános forgalmi adót is tartalmazó módon (bruttóban) van feltüntetve.
3.3 A GAIA Webáruházból megrendelhető termékek árai változtatásának jogát a Szolgáltató fenntartja azzal, hogy a módosítás a GAIA Webáruházban való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba.
3.4 Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága ellenére hibás ár kerül feltüntetésre a letölthető digitális termékek mellett, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, pl. a termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő „0” Ft-os vagy „1” Ft-os árra, akkor a Szolgáltató nem köteles a digitális terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlhatja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében az Ügyfél elállhat vásárlási szándékától.
3.5 Tekintettel arra, hogy a letölthető digitális terméknek az Ügyfél általi letöltésével a digitális termék használati jogát az Ügyfél megszerzi, a Szolgáltató csak akkor fogadja el a letölthető digitális termékekre vonatkozó megrendelést, ha az Ügyfél tudomásul veszi az elállási joga elvesztését a letöltést követően a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormányrendelet 29. § (1) bekezdés m.) pontja alapján, melynek tényéről a szerződés megkötésével és vételár megfizetésével is kifejezetten nyilatkozik.
3.6 A GAIA Webáruházból történő megrendelést a Szolgáltató csak akkor fogadja el, ha az Ügyfél a megrendeléshez szükséges valamennyi mezőt maradéktalanul kitölti. (Ha az Ügyfél valamely mezőt hibásan vagy hiányosan tölt ki, hibaüzenetet kap a Szolgáltatótól.) A Szolgáltatót az Ügyfél által tévesen és/vagy pontatlanul megadott rendelési adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért felelősség nem terheli.
3.7 Megrendelés folyamata során az Ügyfél a kiválasztott termékeket az egyes termékekre kattintást követően megjelenő „Megrendelem” gomb használatával teheti Kosarába. A Kosár tartalmát megtekinteni, módosítani a GAIA Webáruház jobb oldalán található kosár ikonra kattintást követően van lehetőség, illetve itt lehetséges a Kosár tartalmából történő törlés is („törlés” gomb használatával). Amennyiben az Ügyfél a Kosár tartalmát véglegesítette, a „Megrendelem” feliratra kattintva a megjelenő felületen be kell jelentkeznie a GAIA Webáruházba (vagy regisztrálnia is kell, ha az még nem történt meg) hogy a megrendelését leadhassa. Ezt követően az Ügyfél meg tudja adni a számlázási adatait, illetve ellenőrizheti azt, ha korábban megadta. Ha az Ügyfél minden szükséges adatot megadott és kiválasztotta a lehetséges fizetési módok közül, hogy hogyan kívánja kiegyenlíteni a megrendelésének végösszegét, akkor a „Vásárlás folytatás” gombra kattintva egy összegző oldalon ellenőrizheti a megrendelés feladása előtt rendelése adatait. A megrendelés elküldésére a „Megrendelés véglegesítése” gombra kattintással kerül sor, ezzel tehát a megrendelés elküldésre kerül. Az elküldött megrendelés az Ügyfél számára a Szolgáltató felé teljesítendő fizetési kötelezettséget keletkeztet.
4 ADATBEVITELI HIBÁK JAVÍTÁSA
4.1 Az Ügyfélnek a GAIA Webáruházban a megrendelés bármely szakaszában, a megrendelésnek a Szolgáltató részére való elküldéséig lehetősége van az adatbeviteli hibák kijavítására a megrendelési felületen (így pl. termék törlésére a kosárból a „Törlés” feliratra kattintva).
5 AJÁNLATI KÖTÖTTSÉG, VISSZAIGAZOLÁS
5.1 Az Ügyfél által elküldött megrendelés megérkezését a Szolgáltató késedelem nélkül, automatikus visszaigazoló e-mail útján legkésőbb 48 órán belül visszaigazolja az Ügyfél részére. A visszaigazoló e-mail tartalmazza az Ügyfél által a vásárlás, vagy a regisztráció során megadott adatokat, a rendelés azonosítóját, a rendelés dátumát, a termék(ek) mennyiségét, árát, szállítási költséget és a fizetendő végösszeget. Ez a visszaigazoló e-mail tájékoztatja az Ügyfelet arról, hogy a megrendelése a Szolgáltatóhoz megérkezett.
5.2 A visszaigazoló e-mail a Szolgáltató részéről az Ügyfél által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel érvényes elektronikus úton megkötött szerződés jön létre Szolgáltató és az Ügyfél között.
5.3 A Felek közötti szerződés azon a napon jön létre, amelyen a Szolgáltató visszaigazolása az Ügyfél e-mail címén letöltésre kerül és hozzáférhetővé válik.
5.4 A Szolgáltató kizárja a visszaigazolási felelősségét, ha a visszaigazoló e-mail azért nem érkezik meg időben, mert az Ügyfél rossz e-mail címet adott meg a regisztrációja során, vagy a fiókjához tartozó tárhely telítettsége miatt nem tud üzenetet fogadni.
5.5 Az Ügyfél mentesül az ajánlati kötöttség alól, ha késedelem nélkül, de legkésőbb 48 órán belül nem kapja meg a Szolgáltatótól az elküldött rendelésére vonatkozó visszaigazoló e-mailt.
6 SZÁLLÍTÁSI FELTÉTELEK
6.1 A megrendelt digitális termékek szállítása értelemszerűen letöltéssel történik, melyre a termékek vételárának kiegyenlítését követően kerülhet sor.
6.2 A megvásárolt digitális termékek letöltése díjmentes. A megvásárolt digitális termékek listája elérhető az Ügyfél saját fiókjában, ahonnan azok azonnal letölthetőek.
6.3 Amennyiben a GAIA Webáruházban található bármely megvásárolt letölthető digitális termék letöltésével az Ügyfélnek valamilyen problémája adódna, vagy a letöltéssel kapcsolatban kérdése lenne, kérjük, hogy forduljon ügyfélszolgálatunkhoz, melynek adatait, elérhetőségét az 1.7 pontban találja.
7 FIZETÉSI FELTÉTELEK
7.1 Kétféle fizetési mód közül választhat az Ügyfél a vásárlás során, ezek: a bankkártyás fizetés és a banki átutalás.
7.2 Bankkártyás fizetés választása esetén az Ügyfél az OTP online fizetési rendszeren keresztül fizetheti meg a termék vételárát. A „Fizetés” gomb megnyomásával a felület átirányítja az Ügyfelet az OTP Simplepay fizetési oldalára, ahol az Ügyfél bankkártya adatainak megadását követően teljesítheti a fizetést.
7.3 A bankkártyás fizetések a Stripe elektronikus fizetéseket lebonyolító rendszerén keresztül valósulnak meg. A fizetéshez szükséges bankkártya-adatokat az Ügyfél a Stripe fizetési űrlapján adja meg, így a Szolgáltató semmilyen adatkezelési műveletet nem végez az Ügyfél bankkártyájának az adataival.
Sikeres bankkártyás fizetés után a megvásárolt tételek listája elérhető azonnal az Ügyfél saját fiókjában. A letölthető digitális termékek azonnal letölthetőek innét.
7.4 Banki átutalásos fizetés választása esetén a Szolgáltató a megrendelés visszaigazolásával egyidejűleg elektronikus díjbekérő számlát küld az Ügyfél részére, amely tartalmazza az átutalás teljesítéséhez szükséges adatokat, úgymint a Szolgáltató bankszámlaszámát és a megrendelés azonosítója, amelyet az átutalási megbízás „Közlemény” rovatában kell feltüntetni. A megrendelt digitális termék letöltésére a díjbekérőn feltüntetett vételár Ügyfél általi kiegyenlítését és a Szolgáltató bankszámlaszámára történő megérkezését követően kerülhet sor.
8 RENDELÉS LEMONDÁSA
8.1 A megrendelés leadását követően a szerződés, annak teljesítéséig szabadon és következmények nélkül módosítható, illetve lemondható. A letölthető digitális termékre vonatkozó megrendelést az Ügyfél tehát lemondhatja, ha utóbb úgy döntene, hogy nem tart igényt a Szolgáltató termékére. A megrendelés lemondására elektronikus levélben van lehetőség a Szolgáltató hello@gaiaoktatasikozpont.hu e-mail címére küldött lemondással.
9 ELÁLLÁS JOGA
9.1 Az Ügyfél elállhat a Szolgáltatóval már megkötött letölthető digitális termékre vonatkozó szerződéstől, abban az estben, ha a digitális terméket még nem töltötte le.
9.2 A letölthető digitális termékre vonatkozó szerződéstől az Ügyfél nem állhat, ha a digitális terméket már letöltötte, tekintettel arra, hogy az Ügyfél általi letöltéssel a digitális termék használati jogát az Ügyfél megszerzi. Továbbá az ÁSZF 3.5 pontja alapján a Szolgáltató az Ügyfél kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdi meg a teljesítést, és a beleegyezéssel egyidejűleg az Ügyfél nyilatkozik arról is, hogy tudomásul veszi az elállási jog elvesztését, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormányrendelet 29. § (1) bekezdés m.) pontja alapján az Ügyfelet nem illeti meg a rendelet 20. §-ában biztosított elállás és felmondás joga.
10 PANASZKEZELÉS
10.1 Az Ügyfél a termék hibája miatt, illetőleg a Szolgáltató tevékenységét illetően panasszal élhet. A Szolgáltató tevékenysége miatti panasz vonatkozhat a Szolgáltató részéről eljáró személy viselkedésére, esetleges mulasztására, mely a termék értékesítésével közvetlen kapcsolatban áll.
10.2 Az Ügyfél részéről érkező panaszok bejelentésére elsősorban írásban elektronikus úton vagy postai levél útján van lehetőség, illetve egyes esetekben (rendszerint a kisebb problémák esetén) szóban telefonon is közölhető a Szolgáltatóval a panasz. A panasz bejelentése a Szolgáltató alábbi elérhetőségein lehetséges, e-mail cím: hello@gaiaoktatasikozpont.hu, postacím: 1034 Budapest, Zápor utca 11/B III. em. 2. ajtó., telefon: 06-70-466-7681.
10.3 A szóbeli panaszt a Szolgáltató haladéktalanul kivizsgálja, és lehetőség szerint megoldja. Amennyiben az Ügyfél nem ért egyet a panasz kezelésével vagy a panasz haladéktalan kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató a panaszról és azzal kapcsolatos álláspontjáról jegyzőkönyvet vesz fel, melynek másolati példányát eljuttatja az Ügyfél részére.
10.4 E-mailen érkezett panasz esetében a Szolgáltató a jegyzőkönyv másolati példányát a válasszal együtt 30 napon belül megküldi az Ügyfél részére. Az írásbeli panaszt a Szolgáltató a beérkezéstől számított 30 napon belül írásban megválaszolja és megküldi a jegyzőkönyv másolati példányát.
10.5 A panasz elutasítása esetén a Szolgáltató álláspontját köteles megindokolni. A Szolgáltató köteles a panaszt egyedi azonosítószámmal ellátni a telefonon közölt szóbeli panasz esetén.
10.6 A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell:
10.7 A Szolgáltató a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasza másolati példányát 3 évig megőrzi, azt az ellenőrző hatóság kérésére bemutatja.
10.8 Amennyiben az Ügyfél panasza elutasításra kerül, a Szolgáltató az Ügyfelet írásban tájékoztatja, hogy panaszával mely hatóság vagy Békéltető Testület eljárását kezdeményezheti. Tartalmazza a tájékoztatás az illetékes hatóság és az Ügyfél lakóhelye/tartózkodási helye szerinti Békéltető Testület székhelyét, levelezési címét, elérhetőségeit (weboldal, e-mail, telefonszám), valamint a Szolgáltató Fogyasztói jogvita rendezése céljából történő Békéltető Testületi eljárás igénybevételével kapcsolatos álláspontját.
10.9 Abban az esetben, ha a Szolgáltató és az Ügyfél közti jogvita tárgyalások útján sem rendeződne, az alábbi további jogérvényesítési lehetőségekkel élhet az Ügyfél.
11 JOGÉRVÉNYESÍTÉSI LEHETŐSÉGEK
Békéltető Testületi eljárás:
11.1 Az Ügyfél jogosult a lakóhelye/tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez fordulni, (de választhatja a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás, tehát a Szolgáltató székhelye szerinti Békéltető Testület is) ha fogyasztói panaszát a Szolgáltató elutasítja. Az eljárás megindításának feltétele, hogy az Ügyfél a Szolgáltatóval közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.
11.2 A Békéltető Testületi eljárásban a Szolgáltatót együttműködési kötelezettség terheli. Ez alapján a Szolgáltató köteles a Békéltető Testület felhívására a válasziratot megküldeni, valamint a Békéltető Testület előtti meghallgatáson megjelenni és egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani.
11.3 Ha a Szolgáltató székhelye/telephelye a területileg illetékes Békéltető Testületet működtető kamara szerinti megyén kívül található, a Szolgáltató együttműködési kötelezettsége a fogyasztói igény megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki. Amennyiben a fenti együttműködési kötelezettségeknek a Szolgáltató nem tenne eleget, a Fogyasztóvédelmi Hatóság hatáskörébe kerül az ügy, amely szerint a cégek jogsértő magatartásakor kötelező bírságkiszabás van érvényben, melytől eltekinteni nem lehet.
11.4 Az Ügyfél, mint fogyasztó kérelmezheti a Békéltető Testületi eljárás megindítását. A kérelmet írásban (levél, fax, távirat útján, illetve a Békéltető Testület weboldalán elektronikus formában) a Békéltető Testület elnökéhez szükséges eljuttatni.
A kérelemnek tartalmaznia kell:
11.5 A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a fogyasztó (Ügyfél) bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozásnak (Szolgáltatónak) az írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az egyeztetés megkísérléséről. Ha a fogyasztó (Ügyfél) meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást is.
A Békéltető Testületek illetékességi területe
A | B | C | |
1 | Békéltető Testület neve | Békéltető Testület székhelye | Illetékességi terület |
2 | Budapesti Békéltető Testület | Budapest | Budapest |
3 | Baranya Vármegyei Békéltető Testület | Pécs | Baranya vármegye, |
4 | Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei | Miskolc | Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye, |
5 | Csongrád-Csanád Vármegyei | Szeged | Békés vármegye, |
6 | Fejér Vármegyei Békéltető Testület | Székesfehérvár | Fejér vármegye, |
7 | Győr-Moson-Sopron Vármegyei | Győr | Győr-Moson-Sopron vármegye, |
8 | Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület | Debrecen | Jász-Nagykun-Szolnok vármegye, Hajdú-Bihar vármegye, |
9 | Pest Vármegyei Békéltető Testület | Budapest | Pest vármegye |
Az alábbi linkekről érhetőek el a Békéltető Testületek előtti eljárás megindítására szolgáló kérelmek:
Budapesti Békéltető Testület:
https://bekeltet.bkik.hu/urlap/kerelem-online-benyujtasa
Baranya vármegyei Békéltető Testület:
https://baranyabekeltetes.hu/kerelem-benyujtasa/
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Békéltető Testület:
http://www.bekeltetes.borsodmegye.hu/index.php/utmutato-a-bekelteto-testuleti-eljaras-meginditasahoz
Csongrád-Csanád vármegyei Békéltető Testület:
http://www.bekeltetes-csongrad.hu/eljaras-inditasa/
Fejér vármegyei Békéltető Testület:
http://www.bekeltetesfejer.hu/dokumentumok/
Győr-Moson-Sopron vármegyei Békéltető Testület:
https://bekeltetesgyor.hu/hu/ugyinditas/
Hajdú-Bihar vármegyei Békéltető Testület:
https://www.hbmbekeltetes.hu/bekelteto-testuleti-eljaras-inditasa
Pest vármegyei Békéltető Testület:
http://panaszrendezes.hu/kerelem-kuldes/
11.6 Amennyiben az Ügyfél panasza elutasításra kerül, a Szolgáltató az Ügyfelet írásban tájékoztatja, hogy panaszával mely hatóság vagy Békéltető Testület eljárását kezdeményezheti. Tartalmazza a tájékoztatás az Ügyfél lakóhelye/tartózkodási helye szerinti Békéltető Testület székhelyét, levelezési címét, elérhetőségeit (weboldal, e-mail, telefonszám). De választhatja az Ügyfél az eljárás lefolytatására a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás, tehát a Szolgáltató székhelye szerinti Békéltető Testület is (Budapesti Békéltető Testület), melynek elérhetőségeiről (weboldal, e-mail, telefonszám) a Szolgáltató szintén írásban tájékoztatja az Ügyfelet.
Fogyasztóvédelmi Hatósági eljárás:
11.7 A Fogyasztói jogok megsértése esetén az Ügyfél jogosult panaszt tenni a lakóhelye szerint illetékes Fogyasztóvédelmi Hatóságnál. A hatóság dönt a Fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról a panasz elbírálását követően. Az elsőfokú hatósági feladatokat a járási hivatalok látják el. Elérhetőségük: http://jarasinfo.gov.hu/
Bírósági eljárás:
11.8 A Fogyasztó polgári eljárás keretein belül jogosult a jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
11.9 A felek kölcsönösen kötelezettséget vállalnak arra, hogy a jelen ÁSZF-ben írt megrendeléssel kapcsolatos vitáikat elsődlegesen békés úton, peren kívül, tárgyalással igyekeznek megoldani (így például a fent kifejtett békéltető testület eljárásával). Ha ez eredménytelenül végződne, a felek kikötik a Szolgáltató székhelye szerinti bíróság illetékességét (Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság).
12 KELLÉKSZAVATOSSÁG, TERMÉKSZAVATOSSÁG, JÓTÁLLÁS
Kellékszavatosság
12.1 Az Ügyfél a Szolgáltató hibás teljesítése esetén a Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a 3.1 pontban felsorolt letölthető digitális termékek rejtett hibája miatt. A Szolgáltató hibás teljesítése esetén a hibás teljesítés tényéről jegyzőkönyv készül.
12.2 Fogyasztói szerződés esetén az Ügyfél az átvétel időpontjától számított 2 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit. Fogyasztónak minősül a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy (Polgári Törvénykönyv 8:1. § (1) bekezdés 3. pont).
12.3 Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén az Ügyfél az átvétel időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
12.4 Az Ügyfél – választása szerint – kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Megrendelő által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést az Ügyfél nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Szolgáltató költségére az Ügyfél is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy akár a szerződéstől is elállhat. Jelentéktelen hiba miatt azonban elállásnak nincs helye.
12.5 Az Ügyfél a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban az Ügyfél köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
12.6 Az Ügyfél köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul közölni a Szolgáltatóval. Fogyasztói szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni.
A hiba közlésének késedelme ugyan nem jár jogvesztéssel, de a közlés késedelméből eredő kárt az Ügyfél köteles megtéríteni.
12.7 Az Ügyfél közvetlenül a Szolgáltatóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
12.8 Fogyasztó (Ügyfél) és vállalkozás közötti szerződés esetén, a szerződés teljesítésétől számított hat hónapon belül az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy az Ügyfél által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. Ilyen esetben a Szolgáltató csak akkor mentesül a szavatossági kötelezettsége alól, ha ezt a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a termék hibája az Ügyfél részére történő átadást követően keletkezett. Amennyiben a Szolgáltató bizonyítani tudja, hogy a hiba oka az Ügyfélnek felróható okból keletkezett, nem köteles az Ügyfél által támasztott szavatossági igénynek helyt adni.
12.9 A szerződés teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már az Ügyfél köteles bizonyítani, hogy az által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
Termékszavatosság
12.10 Termékszavatossági igényt csak a fogyasztónak minősülő Ügyfél érvényesíthet. Fogyasztónak minősül a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy (Polgári Törvénykönyv 8:1. § (1) bekezdés 3. pont).
12.11 Fogyasztói szerződés esetén az Ügyfél a termék hibája miatt– választása szerint – vagy a kellékszavatosságról szóló részben meghatározott kellékszavatossági jogaival élhet, vagy a jelen fejezetben ismertetésre kerülő termékszavatossági igényeit érvényesítheti, tehát az Ügyfelet nem illeti meg az a jog, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan érvényesítsen. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti. A hatályos jogszabály értelmében gyártónak minősül a termék előállítója és forgalmazója is, így a jelen Általános Szerződési Feltételek szerint a Szolgáltató.
12.12 Termékszavatossági igényként az Ügyfél kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. Ezek közül az Ügyfél elsődlegesen a dolog kijavítására tarthat igényt, a kicserélést másodlagosan, csak akkor követelheti, ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, az Ügyfél érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges.
12.13 A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén az Ügyfélnek kell bizonyítania. Egy termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
12.14 Termékszavatossági igényét az Ügyfél a termék Szolgáltató általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
12.15 Az Ügyfél a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a Szolgáltatóval közölni. A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért az Ügyfél felelős. A hiba közlésének késedelme ugyan nem jár jogvesztéssel, de a közlés késedelméből eredő kárt az Ügyfél köteles megtéríteni. Ilyen kárként jelentkezhet az, ha a közlési késedelem ideje alatt a hiba súlyosbodott, és emiatt csak nagyobb ráfordítással lehet kijavítani, vagy – kicserélés, illetve elállás esetén – a Szolgáltató rosszabb állapotban kapja vissza a dolgot, mint ahogy erre a késedelem nélküli hibaközlés esetén sor kerülhetett volna.
12.16 Az Ügyfél a termékszavatossági igényét az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával (Szolgáltató) szemben gyakorolhatja.
12.17 A termékszavatossági helytállás nem feltétlen, a Szolgáltató mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
– a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
– a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető (a gyártónak a tudomány és a technika állásának fejlődésével járó kockázatot tehát nem kell viselnie) vagy
– a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
12.18 A Szolgáltatónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Jótállás
12.19 A Szolgáltató a 3.1 pontban felsorolt letölthető digitális termékek hibátlanságáért jótállást vállal, a megrendelés időpontjában, érvényben lévő jótállási feltételeket biztosítja, mely feltételekről Szolgáltató az Ügyfelet a megrendelés leadását megelőzően tájékoztatja. A jótállási jegy minden esetben a letölthető digitális termék átadásával egy időben átadásra kerül a Megrendelő részére. A jótállás kezdő időpontja a digitális termék Ügyfél általi letöltésének az időpontja.
12.20 A jótállás időtartama a 3.1 pontban felsorolt letölthető digitális termékek esetén (beírni a vállalt időt).
12.22 A Szolgáltató a 3.1 pontban felsorolt letölthető digitális termékek hibátlanságáért vállal jótállást, tehát a Szolgáltató jótállási helytállása az esetlegesen bekövetkező következménykárokra nem terjed ki.
12.23 Jótállási igényként az Ügyfél kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. Ezek közül az Ügyfél elsődlegesen a dolog kijavítására tarthat igényt, a kicserélést másodlagosan, csak akkor követelheti, ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, az Ügyfél érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges.
A Szolgáltató mentesülése a jótállási illetve szavatossági felelősség alól
12.24 A Szolgáltató mentesül a jótállási illetve szavatossági felelősség alól, amennyiben a hiba oka az Ügyfél tevékenységére, a 3.1 pontban felsorolt letölthető digitális termék nem rendeltetésszerű letöltésére, illetve használatára, vagy az Ügyfél által megbízott harmadik személy általi szakszerűtlen letöltésre vagy használatra vezethető vissza.
12.25 A Szolgáltató mentesül a jótállási illetve szavatossági felelősség alól, akkor is, ha az Ügyfél a letölthető digitális terméket nem megfelelő számítástechnikai eszközre (számítógép, stb.) tölti le, továbbá, ha az Ügyfél nem gondoskodik a termék működéséhez szükséges szoftverekről, vagy a számítástechnikai eszköze megfelelő vírusvédelméről.
12.26 A Szolgáltató mentesül a kötelezettségi felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a Megrendelésben foglaltak szerződésszerű teljesítés után keletkezett.
13 TÁJÉKOZTATÁS ADATKEZELÉSRŐL
13.1 Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató által nyújtott szolgáltatások igénybe vételének feltétele az Ügyfél által igényelt szolgáltatások teljesítéséhez szükséges adatainak Szolgáltató általi kezelése.
13.2 Az Ügyfél adatait a Szolgáltató az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény előírásai, valamint az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról (GDPR) előírásai alapján tartja nyilván és kezeli.
13.3 Az Ügyfél személyes adatainak kezeléséről, védelméről, valamint az ezzel összefüggő jogorvoslati lehetőségekről a Szolgáltató – a 13.2 pontban megnevezett jogszabályok alapján – megalkotta az „Adatkezelési Tájékoztatóját”, amely a Weboldalon adatkezelés menüpont alatt szerepel, és részletes tájékoztatást nyújt az Ügyfél személyes adatainak kezeléséről.
13.4 Az Ügyfél a GAIA Webáruházban történő regisztrációjával kijelenti, hogy a jelen ÁSZF, és a Weboldalon közzétett Adatvédelmi nyilatkozat feltételeit megismerte és elfogadja, az Adatvédelmi nyilatkozatban foglalt adatkezelésekhez hozzájárul.
14 SZERZŐI JOGOK
14.1 A gaiaoktatasikozpont.hu weboldal, valamint az azon működő GAIA Webáruház szerzői műnek minősül a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1. § (1) bekezdése értelmében, így tehát szerzői jogi védelem alatt állnak azok grafikus elemei, szövege és technikai megoldásai, és a Weboldalon található képek, szövegek, videók.
14.2 A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 16. § (1) bekezdése értelmében tilos a vip.gaiaoktatasikozpont.hu weboldalon található képek, szövegek, videók, szoftveres, illetve grafikai programok engedély nélküli használata, továbbá a Weboldalunkat módosító, kártékony alkalmazások használata.
14.3 Felhívjuk figyelmét, hogy a vip.gaiaoktatasikozpont.hu weboldalon, valamint az azon működő GAIA Webáruháznál található képek, videók, szövegek és egyéb anyagok kizárólagos jogtulajdonosa a GAIA Oktató Kft., így azok átvételére, használatára kizárólag a GAIA Oktató Kft. írásos hozzájárulása esetén van lehetőség, forrásmegjelölés feltüntetése mellett.
2020 © Minden jog fenntartva! | Adatvédelmi tájékoztató | ÁSZF | Süti szabályzat | Made with by Gaál Nikolett Design